אורתופדיה ורפואת ספורט

דר’ גורן הינו בוגר ביה”ח רמב”ם, הידוע כמרכז הטראומה בצפון הארץ. חלק לא מבוטל מתקופת ההתמחות, הוקצתה לניתוחי טראומה בתחום האורתופדיה על גל גווניה, כגון קיבועי שברים, תפירת רקמות רכות, טיפול בזיהומים, ביצוע קטיעות וכו”.
בתחום האלקטיבי, דר’ גורן, שסיים גם את לימודי ההמשך ברפואת הספורט של אוניברסיטת תל-אביב, הוכשר בניתוחים בתחום כירורגית הברך – ארטרוסקופיות של הברך, שחזור רצועות צולבות, החלפת מפרק הברך.
ארטרוסקופיות של מפרקים נוספים כגון קרסול או כתף, טיפול בבעיות של גיד אכילס, מספר ניתוחים בתחום כף היד, וניתוחים נוספים בתחום האורתופדיה הכללית. דר’ גורן מנתח בביה”ח אסותא לב המפרץ, ולעתים בבי”ח אלישע שבכרמל.

073-7021783

דר’ גורן עובד בקהילה מזה למעלה מעשור, מטפל בכול ענפי האורתופדיה – ברך, ירך, כף יד, כף רגל וקרסול, בעיות גב, כתף, מרפק, גידולים וכו”.
חלק חשוב בעבודה בקהילה היא המסוגלות לתת חוות דעת שנייה לפני ביצוע ניתוח בתחום האורתופדיה כולל ניתוחי גב, וגם היכולת להפנות לאורתופד המתאים בתחום הספציפי כגון בגידולים ממאירים שבתחום האורתופדיה או בעיה בתחום אורתופדית ילדים.
כמו כן, היכולת לתת חוות דעת שנייה לגבי טיפולים נוספים בתחום האורתופדיה לאחר כישלון של טיפול אחר או טיפולים קודמים.

073-7021783

דר’ גורן שהיה ספורטאי מצטיין בצעירותו, ושנפצע מספר לא מבוטל של פעמים, סגר מעגל כאשר ביקש להתמחות ברפואת ספורט וכמובן גם בפציעות ספורט.
בעולם המודרני של היום, חיים ספורטיביים הפכו להיות נחלתם של כמעט כולם – כגון בספורט המקצועי, בספורט החובבני, אלה שרוצים לשפר את איכות החיים והחלו לבצע פעילות ספורטיבית כחלק מתכניות הרזיה, שיקום לב לאחר אירוע לב, חולי הסוכרת או יתר הלחץ דם אשר אמורים לשפר את המדדים בדם, והרשימה עוד ארוכה. כאשר מתעוררת בעיה חריפה או כרונית אצל מי שעוסק בספורט, חשוב מאוד לקבל ייעוץ מאלה אשר מתמחים בתחום, מאחר והשיקולים הרפואיים, הם לא תמיד אלו הרשומים בספר, ולעתים במשוואה צריך לקחת בחשבון לחץ של זמן, פציעות קודמות, מחלות רקע וכו”.

073-7021783

בהתאם לבעיה הקלינית, יומלצו על מגוון טיפולים שמרניים אשר ידועים כמעט לכול, והם כמובן הטיפול בכדורים ממשפחת נוגדי הדלקת שאינם סטרואידים – NSAID, משחות שגם הן יכולות להיות מאותה משפחה או על בסיס טבעי עם שמנים ארומטיים, טיפולי פיזיותרפיה קונבנציונליים.
כיום הרפואה המשלימה תפשה חלק נכבד מאד בסוגי הטיפולים אשר למעשה הפכו להיות קונבנציונליים כגון הדיקור, כירופרקטיקה, אוסטאופטיה ועוד. במסגרת הטיפולים השמרניים, מוכרת לכולם גם זריקת הקורטיזון לאזורים מודלקים, אשר הנה מאד יעילה ומהירה יחסית בהשפעתה, אך בעלת מספר תופעות לוואי שיש לקחת בחשבון.

073-7021783

בטיפולים המתקדמים רשימה ארוכה של אפשרויות להמלצה, נציין רק חלק מהן:
  1. הזרקות של חומצה היאלורונית לבעיות מפרקים (הידועה בעבר בשם – הכרבולת של התרנגולת). מדובר כיום בחומר סינטטי (חוץ מחברה אחת שמייצרת חומר ביולוגי) אשר מיוצר בהנדסה גנטית, ומטרתו היא להוריד את האפקטים הדלקתיים במפרק לאחר הזרקתו למפרק. כמעט ואין לחומרים אלו תופעות לוואי. חלק מקופות החולים מסבסדות חלק מעלות הטיפול.
  2. כיום נוספו לתחום ההזרקות באורטופדיה, מספר שיטות נוספות שאחת מהן נקראת – Platelet-Rich Plasma Therapy = PRP. מדובר בשיטה בה נלקחת מהמטופל דגימת דם, מעבדים אותה בצנטריפוגה, מעשירים את הטרומבוציטים שבדגימה בטרומבין וסידן, ואז ניתן להזריק אותם חזרה לאזורים מודלקים או פגועים בגוף. פעולה זו מזרזת ומעצימה את תהליך הריפוי של הגוף והורדת הכאבים. שיטה זו ניתנת ליישום בבעיות של בעיות כתף, דלקות גידים, קרעי שריר, ובמגוון רחב נוסף של בעיות אורטופדיות.
  3. המצאה חדשה אשר דומה לזו של טכניקת ה PRP, הינה הזרקה של חומר המופק גם כן מדגימת דם, שהוא למעשה חומר נוגד דלקת טבעי הנמצא בגוף, אשר בריכוזיות גבוהה, מבצע אפקט אנטי דלקתי המונע את הפעילות ההרסנית של אינטרלוקין 1. מדובר בטכניקה של הזרקה לברך בלבד בשלב זה.
  4. המלצה על הזרקות אפידוראליות במקרים של מחלה דיסקלית בגב אשר אינה מגיבה לשום טיפול שמרני אחר, ובמקרה של SPINAL STENOSIS – הצרות עמ”ש. הזרקה למפרק או למוצא שורש עצבי הסובל מלחץ באזור עמ”ש.
  5. טיפול בגלי הלם: טכניקה חשובה שנכנסה לתחום האורטופדי לפני כעשור הינה השימוש בגלי אולטרסאונד בעלי עוצמה גבוהה. מדובר בשיטה בה מעבירים אנרגיית קול בעוצמה גבוהה לאזורי דלקת כגון גיד אכילס, מרפק טניסאי, דלקת בגיד הפיקה, הסתיידויות בכתפיים, דלקת בבורסת מפרק הירך ועוד, אשר מטרתה להאיץ את זרימת הדם לאזור, בהנחה שזרימת דם מוגברת תעזור להעביר את הדלקת שאינה מגיבה לטיפול בכדורים לדוגמא.
  6. מגוון רחב נוסף של טיפולים בהתאם לבעיה הקלינית.

073-7021783

מרכז רפואי שקד

מרפאתו של דר’ גורן עוסקת באורתופדיה כללית על כל גווניה- בעיות ומחלות מפרקים, טראומה אורתופדית, בעיות גב, בעיות שרירים ורקמה רכה.
בנוסף מתמחה דר’ גורן בפציעות ספורט ורפואת ספורט, התאמת פעילות גופנית למגבלות אורתופדיות, כירורגיה של הברך – ביצוע ארטרוסקופיות, שחזור רצועות, החלפת מפרק הברך.
במרפאה מתבצעות הזרקות של חומרים מתקדמים כגון: חומצה היאלורונית, קורטיזון, PRP.
דר’ גורן עובד כרופא עצמאי בקופ”ח מאוחדת, נותן דעה שנייה ו/או ניתוחים בכל חברות הביטוח, מנתח מבוטחי מכבי שירותי בריאות בביה”ח אסותא לב המפרץ.

יחס אישי

המרכז בראשותו של ד”ר גורן צבי שם דגש על רמת השירות, היחס הבין אישי ותקשורת זמינה עם לקוחותינו, דבר העוזר בתהליך ניהול התיק הדורש בהרבה מהמקרים משאבים פיזיים, מקצועיים ורגשיים. המקרה של הלקוח נמצא במרכז ובהתאם לכך נעשים מאמצים מקסימליים במסגרת עבודת המקרה, להגיע לתוצאות המרביות שיטיבו עם הלקוח.

רוצים לקבוע פגישת ייעוץ?

התקשרו לקליניקה למספר.. 073-7021783 או פנו אלינו בהודעה

דילוג לתוכן